Przedłużanie rzęs

Długie gęste rzęsy nadają oczom piękny wygląd. Nie ma znaczenia kolor czy kształt oczu, gdyż otoczone woalem rzęs wszystkie wyglądają tajemniczo i uwodzicielsko. Niestety natura nie wszystkich obdarza pięknymi rzęsami. Niektóre z nas mają ich mniej lub są rzadsze, cienkie lub bardzo krótkie. Istnieje jednak i dla takich rzęs ratunek a jest nim przedłużanie. Jedną z technik przedłużania rzęs jest technika  1:1 według mnie jest najbardziej naturalnie wyglądającą i najbardziej zbliżoną do idealnego kanonu pięknych, długich i gęstych rzęs.

 

Umów się na wizytę

Rzęsy odgrywają kluczową rolę w ochronie naszych oczu. Zapewniają im zdrowie i zapobiegają przedostawaniu się do wnętrza oka ciał obcych, takich jak kurz i pyłki.

Przedłużanie rzęs pozwala osiągnąć efekty gęstszych i dłuższych rzęs. Oko wygląda na bardziej otwarte albo nabiera bardziej drapieżnego charakteru.

Przedłużanie rzęs wykonuje się z zastosowaniem różnorodnych technik. Jedną z nich jest technika 1:1.

Metoda polega na doklejeniu jednej rzęsy sztucznej do rzęsy naturalnej z pominięciem bezpośredniego kontaktu ze skórą (przykleja się ok. 1 mm nad krawędzią skóry “od góry” rzęsy), dzięki czemu ograniczone jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na klej.

Rzęsy rozdziela się specjalnymi płatkami kosmetycznymi, pielęgnującymi skórę wokół oczu. Następnie jest etap oczyszczania rzęs i powiek z cieni i tuszu, osusza się  skórę i nadaje powiece odpowiednie położenie – rzęsy będą układały się w linii prostej  co  znacznie  zwiększa  możliwość ich doczepienia . Na przedłużanie rzęs poświęcić trzeba od 1,5 do 3 godzin, a na uzupełnianie około godziny. Prawidłowo  założone rzęsy wymagają uzupełnienia dopiero po okresie 3-4 tygodni gdyż  każda sztuczną rzęsa wypada wtedy tylko razem z naturalną rzęsą, do której jest  przyklejona zgodnie z jej naturalnym cyklem. Tak przedłużone rzęsy wyglądają bardzo naturalnie bez efektu sklejenia, nie podrażniają oka i okolic wokół niego .

Przedłużanie rzęs nie jest jednak dla każdego. Nie można poddać się zabiegowi, jeżeli: cierpi się na choroby alergiczne oczu i skóry powiek, zapalenie spojówki jak również wtedy gdy powieki pozbawione są rzęs lub w wyniku trichotillomanii.

Na rynku jest mnóstwo dostępnych rodzajów rzęs: jedwabne, z futra norek syberyjskich oraz rzęsy syntetyczne , o różnej grubości i długości co przedkłada się na ich wagę. W gabinecie VougeSkin dobieramy grubość, długość oraz materiał z którego są wykonane tak aby klientka czuła komfort noszenia ich i tak aby wyglądały naturalnie i nie obciążały w żaden sposób własnych rzęs. Zabieg przedłużania rzęs wymaga niezwykłej precyzji , cierpliwości i indywidualnego podejścia do każdej klientki.  Efekty powinny być  zadowalające i bezpieczne zarazem, aby rzęsy nie wypadły przed upływem wspomnianego wcześniej terminu.

Zapraszam wszystkie Panie które jeszcze nie miały okazji bądź nie były przekonane do przedłużenia rzęs do gabinetu VougeSkin. Gwarantujemy zadowolenie i piękny naturalny wygląd rzęs.

Pin It on Pinterest

Share This